«Бойчук●ІЗМ●»

13/03/2018 - 16/05/2018
Палац Лозинського, Львів, вул. Стефаника, 3
«Бойчук●ІЗМ●»

«Бойчук●ІЗМ●» – це не просто чергова виставка творів Михайла Бойчука та його школи, а спроба самоосмислити і переосмислити саме його явище, ревіталізувати яскраве українське мистецтво в свідомості сучасників. Саме тому виставка не носить аскети академічної назви. Звертаючись до різних стилів та напрямків у мистецтві, ми можемо збагнути, що сучасний митець та поціновувач може творити і захоплюватися бароко, імпресіонізмом, кубізмом та ін. і створювати його сучасні нео- прояви, що масово і відбувається. Проте, сьогодні можна творити лише в ключі неовізантизму, але не бойчукізму, як одного із мистецьких «-ізмів», бо повернутися в час школи Михайла Бойчука і стати її прямим учасником ми вже ніколи не зможемо. Ми можемо лише успадкувати неовізантизм «вжитися» в нього, наче в нео-прерафаелітів. І в цьому парадокс. 

Відчути, збагнути-осягнути «Бойчук●ІЗМ●» можна лише через діалог із творами, що представлені на даній виставці з колекції Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Через творчість Михайло Бойчук засівав зерна мистецтва, тож нехай мистецтво проростає й промовляє…

Іван Дудич

Ідея: Тарас Возняк
Куратори: Наталія Крокіс, Іван Дудич
Експозиція: Іван Дудич, Дмитро Ганджа, Андрій Рибка

Куратори щиро вдячні Анні Банцековій, Любові Андрійчук, Максиму Максиміву, Михайлові Гуменюку, працівникам відділу «Музей європейського мистецтва ХІХ – ХХІ ст.» та всім, хто сприяв у підготовці цієї виставки.

Вернісаж - 13 березня о 17:00