Музей-заповідник «Золочівський замок»

Музей-заповідник «Золочівський замок»
Інформація
Робочий час: 

Графік роботи:

Субота - Неділя

       10:30 - 16:30       

       Каса до 16:00

Продаж екскурсійних квитків припиняється за 60 хвилин до закриття експозиції.

 

Квитки: 

Вартість квитків у Великий палац і Музей східного мистецтва:

- для дорослих: 90 грн

- для дітей і пенсіонерів: 20 грн

- для студентів: 60 грн

 

Вартість сімейних квитків:

- 1 дорослий + 1 або 2 дитини: 100 грн

- 2 дорослих + 1 або 2 дитини: 180 грн

 

Вартість екскурсій*:

- для дорослих:

         для групи до 10 осіб: 150 грн

         для групи 11 - 20 осіб: 300 грн

- для дітей і пенсіонерів: 60 грн

- для студентів: 90 грн

- іноземною мовою (для групи до 10 осіб): 300 грн

 

*УВАГА! Екскурсії у Великий палац і Музей східного мистецтва у Китайському палаці оплачуються окремо

Адреса: 
80700 Львівська обл., м. Золочів, вул. Тернопільська, 5
Телефон: 

+38 096 218 42 29 – Великий палац

+38 096 218 44 09 – Китайський палац

Золочівській замок збудований у першій половині XVII століття. Замок представляє неоголандський тип оборонних споруд і належить до пам'яток типу "palazzo in fortezzo", тобто поєднує функції оборони і житла. Оборонні споруди Золочівського замку - це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст - це реконструкція. 

Замок Якуба Собєського побудований за проектом невідомого архітектора. У 1686 р. на замовлення короля Яна ІІІ Собєського був відновлений і оздоблений творами мистецтва.  Від багатого спадку у 1801 році залишилось небагато – лише невеликі землі з замком. Відтоді кілька разів змінювались власники, поки замок не став власністю держави. У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, великий житловий палац і значно перебудована у кінці XIX століття надбрамна вежа.

Китайський палац у Золочівськомй замку збудовано в кінці XVII століття. Спочатку це була так звана галерея - ротонда з вісьмома колонами зі сторони головного фасаду і балконом довкола. На другий поверх вхід був через міст з валу. У XVIII столітті добудовують бічні прибудови і називають будівлю Китайським палацом. рельєфи над дверима і вікнами другого поверху ротонди збережені. Вдалося відтворити і внутрішню забудову. У відреставрованому Китайському палаці Золочівського замку 21 травня 2004 року відкрито Музей східних культур. У центральній двоповерховій частині Китайського палацу  - ротонді - інтер'єрна частина і чайний зал. 

Одним з найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи датові кінцем XIV - поч. XV століття, не мають аналогів, поки що не відчитані. Камені привезли з околиці Золочева - села Новосілки.