У День неспішного мистецтва кожен із нас, навіть якщо і не знається на мистецтві, зможе зосередитись, відповідно налаштуватись і побачити у мистецькому творі щось винятково важливе для себе.
День неспішного мистецтва Україна — суспільна музейна акція, яка полягає в тому, що однієї квітневої суботи в конкретний час можна прийти до одного з кількадесяти музеїв країни і за одну годину оглянути лише 1 або до 5 творів. Йдеться про те, щоби споглядати повільно і вдумливо — не дозволяючи собі швидко «пробігти» через цілий музей і цим задовольнитися. Найважливішою є вдумливість і відкритість до твору мистецтва, який споглядаємо.
Акція виникла напротивагу звичному швидкому споживанню, адже за статистикою відвідувач тратить на зупинку перед мистецьким твором від 8 до 17 секунд. Тоді як автор може потратити на його продумування і створення від кількох днів до кількох років.
Цього року українські музеї вперше приєднуються до міжнародної акціїSlow Art Day. Запрошуємо відвідати такі музеї Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького:
Палац Лозинських
Відділ "Європейського мистецтва 19-21 ст." ЛНГМ
вул. Стефаника,3
Палац Потоцьких Potocki Palace
Відділ європейського мистецтва XIV-XVIII ст.
вул. Коперника, 15
Музей барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля
пл. Митна, 2
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри
м.Брюховичі, вул. Музейна, 16
Відділ "Європейського мистецтва 19-21 ст." ЛНГМ пропонує дві можливості: зосередитись на роботах таких класиків, як Яцек Мальчевський, Ян Матейко, Михайло Бойчук, Франсуа Жерар, Фрідріх Прелер або зануритись у Сучасний український живопис з колекції Андрія Супруненка, маючи нагоду спілкуватись біля вибраних картин безпосередньо із колекціонером.
Музей барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля запрошує без поспіху вдивлятися в іконографічний ескіз Казимир Сіхульський "Гуцульська Богоматір" та знамениті врятовані скульптури св. Якима, св. Єлизавети, св. Йосипа, св. Анни.
У Палац Потоцьких Potocki Palace на вдумливих відвідувачів чекає зустріч із підбіркою ще давніших шедеврів європейського мистецтва з 14-18 ст.
Для тих, хто любить експериментальне та незвідане, футурологічне і таємниче запрошуємо в Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри в Брюховичах. Заглиблене споглядання незвичайних форм і ліній відкриє нові креативні рішення, дасть можливість прозирнути в далеке чи недалеке майбутнє, адже митцям властиво крокувати далеко попереду свого часу.
Усі заходи Галереї покликані допомогти знаходити приховані сенси та збагачуватися новими відкриттями для себе. Кожен матимите нагоду також поділитися із друзями чи представниками музею своїми думками, розпитатися, обміркувати побачене.
Вхід у всі музеї Галереї на акцію #SlowArtDay з 12.00 до 13.00 безкоштовний.