Георгій Косміаді. Повернення

09/07/2019 - 30/08/2019
Золочівський замок, вул. Тернопільська, 4
Георгій Косміаді. Повернення

Георгій Косміаді – загадкова і незвичайна постать в історії українського мистецтва. Митець-новатор, творець власної яскравої художньої системи, архітектор, режисер-постановник і
актор, блискучий педагог. Здобувши світове ім'я, через 100 років впевнено повертається зі своїми роботами до України.

Донька художника, Надія Саннов-Косміаді, 2017 року повернула 275 творів художника на малу батьківщину у місто Рівне і заснувала там АРТ-ательє "Георгій Косміаді", художньо-меморіальну Галерею-ательє його імені. Активна виставкова діяльність цієї галереї дозволяє повноцінно вписати творчість художника в палітру культурного життя і осмислити його творчість у контексті модерного українського мистецтва.

Творчість Георгія Косміаді поступово стає відомою в Україні. Його картини віддзеркалюють не лише його власний світогляд, але й епоху в якій він творив. На початок ХХ століття, міжвоєнний період, у час великих змін, періоду неспокою і творення нових художньо-філософських смислів, припадає процес формування і активного творчого становлення художника.

Образний лад творчого спадку художника організований інтелектуально. Він усталено гармонійний і органічно ритмічний. Композиції виважені й активно динамічні. Образи відрізняються
глибокою життєдайністю і якоюсь особливою музикальністю.
Георгій Косміаді народився на Північному Кавказі в Нальчику. Учився в Москві в майстернях В. Сєрова та Г. Хруслова. Жив у Рівному та Києві. 1939-го потрапив у списки неблагонадійних, бо був офіцером царської армії. Із родиною емігрував до Німеччини.

Картини художника викликають емоції радості, котрі гармонійно поєднуються із ностальгійними нотками смутку. У цьому закладена загадка художньої системи митця, який своєю творчістю збагачував мистецький процес міста Рівного, а відтак України у 1920-1930-х рр.

Вернісаж 9 липня о 16:00 в Золочівському замку.

Посилання на подію https://www.facebook.com/events/2419967998053787/