Київський щоденник

11/05/2019 - 18/06/2019
Музей Пінзеля, пл. Митна, 2
Київський щоденник

Цикл робіт на папері «Київський щоденник» складається з майже 400 малюнків, виконаних аквареллю та кульковою ручкою. Роботу над серією було розпочато разом із першими подіями Українського протесту 2013 року в Києві – звідси народилася назва проекту, виконаного у формі, близькій до щоденникових записів.
Авторка пише: «Коли я починала малювати «щоденник», звісно ж, я не знала, коли закінчу. Спочатку аркуші датувалися 2013–2014 роками, пізніше датування було змінене на 2013–2015 роки. Я зрозуміла, що малювання серії вичерпує себе та починає добігати кінця, коли події пішли по колу.
Один і той самий малюнок ставав актуальним по кілька разів, реальність почала їсти сама себе. Було таке враження, ніби люди проштрикнули дірки до світла і крізь них на деякий час освітили речі. Наразі ці шпари загоюються, немов рани, аби ми знов поринули в темряву «скорботної нечутливості».
Остаточне датування «щоденника» – 2013-2016 рр. Перші малюнки серії було показано на персональній виставці «Білії листи» в Києві, у Карась галереї в 2014 році. «Київський щоденник» жодного разу не було показано повністю, натомість окремі малюнки виставлялися в рамках багатьох виставок, а саме в київських музеях Шевченка та Тичини, у Національному художньому музеї, музеї сучасного мистецтва у Варшаві, музеях Відня, галереї Арсенал у Білостоці, галереї Лабіринт у Любліні, у Бункері в Чернівцях тощо. Мистецьким об’єднанням ЧервонеЧорне в Києві було видано альбом «Київський щоденник», де задокументовано весь цикл та його історію і збережено послідовність виконання малюнків.
У музеї Івана Георгія Пінзеля показано частину циклу, яку навесні минулого року було експоновано на виставці «Перманентна революція» в музеї Людвіга у Будапешті.

Куратор виставки Андрій Рибка
Вернісаж виставки 11 травня 2019 року о 16:00 год. в музеї Івана Георгія Пінзеля
площа Митна 2, м. Львів