Лекція «Мовчання муз. Письменник на війні»

02/03/2024
Палац Потоцьких
Лекція «Мовчання муз. Письменник на війні»
У рамках програми року «У пошуках гармонії: з мистецтвом крізь війну» запрошуємо вас на щомісячні «Зустрічі з друзями Галереї». Другим гостем стане історик і перекладач Андрій Павлишин, який розповість про екзистенційний досвід людини, котра опинилася на війні.
«Мовчання муз під час війни, зафіксоване у вислові “Inter anna silent Musae”, цілком природне. Перебуваючи у вирі подій, письменниця чи письменник можуть щонайбільше рефлексувати побачене, громадити матеріал для майбутнього опрацювання, рятувати свідомість від божевілля контейнеруванням безугавних травм.
 
Позаяк годі охопити неохопне, я зупинюсь у розважаннях на тих авторах, чиї праці перекладав. Утім, почну із Джона Роналда Руела Толкіна, творчий доробок котрого для багатьох із нас є квінтесенцією мітологічного уявлення про війну, джерелом образів і мужності у протистоянні Злу. Натомість, про екзистенційний досвід людини, котра опинилася на війні: воїна, партизана, біженця, переслідуваної жертви, говоритиму на прикладі творів Александра Фредра, Казімежа Вежинського, Станіслава Вінценза, Густава Герлінґа-Ґрудзінського, Генрика Гринберґа, Міни Дойч, Станіслава Лема.
 
Буду радий, якщо мої міркування спонукають присутніх до власних оцінок та багатоголосного полілогу».
 
Коли: 02 березня 2024 року, з 14:00 до 15:30 год.
Де: Дзеркальна зала відділу «Палац Потоцьких».
Для кого: відвідувачів різних вікових категорій.
Вартість лекції за ціною вхідного квитка:
- для дорослих: 150 грн.
- для студентів: 100 грн.
- для дітей та пенсіонерів: 80 грн.
Контактний телефон: 068 966 23 48