Маріон Ілку. Акварелі

30/11/2021 - 15/12/2021
Палац Лозинського
Маріон Ілку. Акварелі

Товариство Культури Львівських Угорців (далі ТКЛУ) ось уже 32 роки займається просвітницькою, культурологічною і правозахисною діяльністю. Щороку проводить культурно-мистецькі акції, зокрема традиційні Дні Угорської Культури у Львові.

У цьому році, в рамках вищезгаданого проекту планується проведення ретроспективної виставки «Маріон Ілку. Акварелі», присвяченої творчості видатного діяча культури, львівського художника угорського походження, викладача Львівської національної академії мистецтв (далі ЛНАМ), першого голови ТКЛУ.

Ілку Маріон Золтанович народився в Ужгороді 1933 року. У 1952 році закінчив Ужгородське художнє училище. Його вчителями були Й. Бокшай, Ф. Манайло, А. Коцка, Е. Контратович, А. Ерделі.

З 1952 року життя художника пов’язане зі Львовом. У 1958 році закінчив відділ монументального живопису Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. Навчався у Р. Сельского, Д. Довбошинського. Учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном, перша з яких була у Львові 1956 року. Особливо відомий в Угорщині.

Член Спілки художників з 1961 року. Займався живописом і станковою графікою. Багато років життя віддав педагогічній діяльності, працюючи на кафедрі рисунку ЛНАМ. З 1989 року аж до смерті – незмінний голова Товариства Культури Львівських Угорців, одним із засновників якого він був.

Відійшов у вічність 2003 року, залишивши велику мистецьку спадщину.

Експозиція виставки зібрана з приватних колекцій.

Проведення цієї виставки планувалося весною 2020 року з нагоди 30-річчя ТКЛУ, але у зв’язку з карантинними обмеженнями було відтерміновано на 2021 рік.

Запрошуємо на відкриття виставки 30 листопада 2021 р. о 15:00 год.!
Палац Лозинського,
вул. Стефаника, 3

 

Виставка триватиме до 15 грудня 2021 р.

Організатори:
- Товариство Культури Львівських Угорців;
- Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

За сприяння:
- Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА;
- Фонду ім. Бетлена Габора (Угорщина);
- Почесного консула Угорщини у Львові п. Лариси Малех