З 19 листопада 2021 року у виставкових залах Палацу Лозинського Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького експонуватиметься масштабний виставковий проект «Михайло Дзиндра: боротьба з часом», приурочений до 100-річчя від дня народження славетного скульптора-модерніста. Ця виставка – спроба охопити всю ретроспективу творчості Михайла Дзиндри з акцентом на його унікальній чутливості до проблеми людської екзистенції, що потерпала від різних факторів глобального життєвого виру ХХ ст.
Перший зал має меморіальний характер і вперше відкриває унікальні сторінки його приватного життя, умов творчої еволюції та пошуку свого місця на мапі світового мистецтва. Він створений на базі архіву музею його завідувачкою Анітою Немет та за сприяння дружини художника Софії Дзиндри.
Найбільший зал репрезентує його ранній цикл 1960-1970-х років «Пластичні асоціації», де скульптор оголює і гіперболізує ніким не помічені ознаки природної форми, що резонують із категоріями соціального порядку.
В одному із залів представлені модерністські типології ликів та масок, що заголюють емоційні характеристики людської екзистенції на різних етапах світоглядних перипетій із середини 1970-х аж до кінця 1990-х років.
Дальній зал виставки названий «Сторіччя диктаторів». Тут у просторі з двома знаковими скульптурними об’єктами, із медіа-супроводом кіно-документалістики XХ ст. можна роздумувати над проблемами новітнього тоталітаризму та адекватної рефлексії на нього в мистецькій сфері.
Мистецтво Михайла Дзиндри є уособленням творчої свободи та креативного мислення, за яким завжди стояв досвід екзистенційного протистояння вольового індивідуума та глобального світу.