Мирослав Ягода

21/03/2019 - 03/06/2019
Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3
Мирослав Ягода

21 березня у Палаці Лозинського, що по вул. Стефаника, 3, відбудеться відкриття ретроспективної виставки Мирослава Ягоди.

Вернісаж о 16:00

Ініціатори виставки – Тарас Возняк, Галина Хорунжа, Станіслав Сілантьєв – об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці будуть представлені ранні твори так званого "чорного періоду", датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр. На експозиції демонструватимуться нещодавні відеоспогади його друзів, колег, відеоцитати з різних документальних медіаматеріалів, короткометражка з участю Мирослава та знята за його ідеєю. В окремому залі звучатиме його поезія, записана в авторському виконанні. Експонований живопис та графіку представляють окремі двомовні каталоги. 

Ще у двох музеях Львівської галереї мистецтв ви зустрінетесь із "Арт інвазією" цієї виставки – графічною у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15) та сакральною у Храмі Івана Хрестителя (вул. Ужгородська, 1). 

Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких збігалось з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

Даний виставковий проект – це:
Виставка останнього з хрестоматійних представників львівського художнього андеграунду.
Одна з найбільших ретроспективних художніх виставок за останнє десятиліття в Україні.
Виставка проходитиме у найбільшому художньому музеї країни, де вперше задля масштабного проекту тимчасово демонтовано постійну експозицію.
До експозиції включена чимала кількість робіт художника як з українських, так і з закордонних колекцій.
Глядач отримає можливість побачити твори художника у тій кількості і тій експозиційній конфігурації, які були неможливі за життя художника.
Твори зроблено всупереч правилам і традиціям львівської художньої авансцени 1980-початку 2000-х років, витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу".
Мирослав Ягода – Tom Waits від живопису!

Мирослав Ягода народився 23 серпня 1957 р. у с. Гірник Львівської області.
Художник, поет, сценограф.
У 1986 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. За фахом художник.