Із 7 жовтня до 8 листопада цього року у виставкових залах Музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького (вул. Коперника, 15) експонуватиметься виставка Олега Тістола «60 років Незалежності».
Олег Тістол – один із найяскравіших українських художників. У діапазоні його творчості: живопис, масштабні інсталяційні проєкти, фотографії, скульптура та художні об'єкти. Його вважають одним із лідерів «Нової української хвилі», хоча він сам позиціонує свою художню практику як «українське бароко», чи «українське необароко», і наполягає на точності формулювань. Він є співзасновником програм «Межа зусиль національного постеклектизму» з Костянтином Рєуновим (головною метою цієї програми було прагнення окреслити національний простір як тему для відтворення, оновлення і переусвідомлення художньої мови, традицій мистецтва та основ живопису) та «Нацпром» з Миколою Маценком (тут вони зосередилися на дослідженні національних стереотипів, зафіксованих у предметному середовищі).
В історію українського сучасного мистецтва О. Тістол увійшов ще наприкінці 1980-х, на межі радянської та пострадянської доби, коли виник рух «культурного спротиву» і він, разом з такими художниками як Рєунов, Савадов, Сенченко, Гнилицький, Криволап, Голосій, створював абсолютно нову культурну ситуацію в країні – яскраву, свіжу, іронічну та абсолютно релевантну світовим мистецьким процесам.
У його творчій практиці синтезовано перегляд кліше радянської культури, еклектичні образи національних та радянських символів, міфи або ж утопії. Варіативність того, як він працює з одним символом протягом однієї серії підкреслює його винахідливість як живописця і не може не вражати.
Виставку «60 років Незалежності», що приїде до Львова з Луцька – хоч вона і включатиме твори з різних періодів художника – складно назвати ретроспективною, адже Олег Тістол – це людина, орієнтована на теперішнє. Так само і назва, яка на перший погляд здається прозорою і зрозумілою, – цього року художнику виповнилось 60, – вочевидь, такою не є, тема незалежності та автономії є важливою та фундаментальною для всієї мистецької практики Тістола. Тому запрошуємо вас самостійно розшифрувати численні ребуси з нашарувань сенсів і символів на цій виставці. Разом із відомими роботами з серій «Проект українських грошей», «Національна географія», «Ю.Бе.Ка» та «Гори» ви зможете побачити як найновіші праці, щойно привезені з майстерні, так і не експоновані раніше твори.