Олександра Федорук «Я буду»

03/09/2020 - 04/10/2020
Музей-заповідник «Підгорецький замок»
Олександра Федорук «Я буду»

Завершальну виставку проєкту «Серія графіки «Тіні предків» та «Фотопроєкту «Я буду» Олександри Федорук відкриваємо  03 вересня 2020 року о 15:00 в Підгорецькому замку Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

У найнесподіваніших локаціях – на руїнах стародавніх палаців та церков – булиекспоновані серії творів графічного мистецтва та створені безпосередньо на локаціях художні фотографії.

Проєкт, присвячений збереженню національного культурного надбання, є чудовою нагодою поринути в атмосферу багатої духовної та матеріальної культури України, відчути зв’язок із минулим та замислитися над майбутнім.

Авторка проєкту – українська художниця та реставраторка храмового живопису Олександра Федорук – презентує глядачеві серію жіночих портретів, створених у самобутній авторській техніці, що являє собою майстерний синтез різних видів графічного мистецтва. Поєднання портретного зображення із унікальними візерунками тла робіт створює ефект неабиякої таємничості та сакральності. Серія фотографічних творів представляє художню інтерпретацію роздумів про культурну пам’ять та духовну силу роду. Тіні незабутих предків, з одного боку, та життєстверджуюче «Я буду!», з іншого, створюють символічний міст між прадавнім та майбутнім.

Напівзруйновані пам’ятки архітектури в якості виставкового простору обрані невипадково. Вони є візуалізацією занепаду матеріальної культури та гучною метафорою руйнації у сфері духовній. Жінки  ̶  берегині на кожній художній роботі Олександри Федорук красномовним мовчанням закликають до пошани власного коріння.