Олексій Белюсенко "моя ітака"

05/02/2022 - 08/03/2022
Палац Лозинського
Олексій Белюсенко "моя ітака"

Cубота, 5 лютого, буде насичена подіями! Команда нашої Галереї запрошує на відкриття ще однієї виставки в Палаці Лозинського. Це буде авторський проєкт Олексія Белюсенка «моя ітака». У ньому художник розмірковує про пошук власної стежки в історії, геополітику, українську ідентичність та рефлексує над поняттями «людської долі» та «любові до рідної землі».
Візуальна частина складатиметься із живописних робіт останнього десятиліття (вибрані твори із серій «Сосни», «Дорога до Судака», «Крим. Спогади», «Київ вночі», «Чужий дощ», «Щоденник екстреміста»), а також робіт в техніці колажу та ассамбляжу періоду 1990-х–2000-х (серії «кишеньковий ленд-арт» (1992–95), «уривки» (1999–2004) та триптих «відНОСна система категоризації кольору» (2001)), що експонуватимуться вперше за 20 років.

 

Якщо збираєшся вирушити до Ітаки,

То побажай, щоб довга була дорога,

Повна пригод і на досвід багата.

                                       (Константінос Кавафіс)

Київський художник Олексій Белюсенко (1960) – працює із медіумами живопису та графіки, скульптурою малих форм, колажем та ассамбляжем. Народився в Казахстані, куди його предки по батьківській лінії, селяни Харківської губернії подалися у пошуках землі та кращої долі. В Україну разом із батьками повернувся в п'ятирічному віці. Оселилися на Київщині, звідки була родом його мати. Там отримав середню освіту. Зараз живе й працює у Києві.
Незважаючи на багатогранність фахової кар'єри – 25 років роботи художником-реставратором і понад 30 років професійних занять дизайном інтер'єру – головною справою свого життя Олексій Белюсенко вважає живопис. В усіх зазначених професіях є автодидактом.
Член Всеукраїнської творчої спілки «БЖ-Арт» з 2012 року. Того ж року став ініціатором і одним із фундаторів об'єднання «Синій жовтень». Є не лише учасником виставок групи, але й куратором спільних проєктів. Останні десять років активно займається дослідженнями та просвітницькою діяльністю.
Від 1989 року веде активну виставкову діяльність (реалізував понад 60 групових та 15 персональних виставок в Україні та поза її межами). Твори художника зберігаються у колекціях Національного музею Революції Гідності (Київ), Хмельницького обласного художнього музею, приватних зібраннях та галереях 30 країн світу.

Виставка триватиме з 5 лютого до 8 березня 2022 року.

На відкриття запрошуємо 5 лютого о 16:00.
Львів, Палац Лозинського, вул. Стефаника, 3