Парадний Портрет

04/12/2019 - 19/01/2020
Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3
Парадний Портрет

З 4 грудня 2019 по 19 січня 2020 у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького проходитиме виставка проекту-дослідження українських художників «Парадний Портрет».

Найкраща ідея для вшанування Незалежності України – згадка про шлях, який вона пройшла за ці 28 років. Історію країни творять особистості, а протягом багатьох віків образи видатних особистостей художники втілювали на парадних портретах.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. Започаткований київським арт-простором «Білий Світ» до дня Незалежності України (2018), за понад рік свого існування «Парадний Портрет» розрісся і побачив багато локацій і навіть різних міст України. До проекту долучаються нові художники з новими актуальними персонажами, а деякі герої найпершої експозиції за цей бурхливий рік встигли наробити різних справ. Відвідувачам виставки радимо звертати увагу на дату створення кожної картини, адже мистецтво вічне, а репутація публічної людини – ні.

Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

23 українських митці, серед яких Олег Денисенко, Роман Романишин, Петро Бевза, Микола Журавель, Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Андрій Цой та інші, обрали своїх персонажів – публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах розміром 1,8х1,2 метри, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав сам, адже слоган проекту – «ПП контемпорарі».

4 грудня на відкритті виставки у Палаці Лозинського по вул. Стефаника, 3 глядачі побачать, кого учасники проекту зобразили на своїх полотнах і як вони передали урочистість образів. Публіка дізнається, якими якостями наділили художники своїх персонажів і чи може існувати парадний портрет без класичної структури.

Учасники проекту:
Петро Бевза
Олександр Антонюк
Єгор Анцигін
Олександр Богомаз
Матвій Вайсберг
Євгеній Валюк
Ірина Вештак-Остроменська
Маріанна Голембйовська
Іван Грабко
Олег Денисенко
Микола Журавель
Люся Іванова
Влад Кришовський
Дмитро Кришовський
Петро Лебединець
Олександр Ляпін
Роман Романишин
Світлана Струк
Андрій Цой
Нікіта Цой
Владислав Шерешевський
Олександр Янович
Ігор Швачунов

Виставка: 4 грудня 2019 – 19 січня 2020
Вернісаж: 4 грудня о 16:00
Адреса: м. Львів, Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/469801780557287/?notif_t=plan_user_assoc...