Персональна виставка Василя Дмитрика «Травить мідь»

08/06/2024 - 25/08/2024
Підгорецький замок
Персональна виставка Василя Дмитрика «Травить мідь»
08 червня 2024 року о 12:00 год. в експозиційних залах другого поверху відділу «Музей-заповідник «Підгорецький замок» відбудеться відкриття персональної виставки Василя Дмитрика «Травить мідь».
 
Василь Дмитрик (1991 р.н., м. Івано-Франківськ) переважно працює зі скульптурою та інсталяцією. У своїй мистецькій практиці часто створює художні інтерпретації промислових системи у їхніх нових злагоджених зв’язках із природним середовищем.
 
«Митець не диференціює категорію зла. Навпаки, його зло є предметним, майже матеріальним. Таке розуміння зла зближує зі старозавітною “мерзотою запустіння”. Марна надія зібрати і сховати зло, що прийшло з війною, виражена в інсталяції “Мідний саван”, з якої у червні 2022 року розпочався цей проєкт. Зібрати все мислиме і створене зло у новий чорнобильський саркофаг. Інверсія матеріалу означала інверсію семантики. Замість вічного життя ханьських династів під захистом божественного нефриту, ‒ розкладання і загибель під спудом металу, що окислився» ‒ Кирило Ліпатов.
 
Виставка триватиме до 25 серпня 2024 року.