Персональна виставка Яна Ціонглінського «Кримські сонети»

20/08/2021 - 26/09/2021
Палац Лозинського
Персональна виставка Яна Ціонглінського «Кримські сонети»

З нагоди святкування Дня Незалежності ми готуємо для Вас виставку надзвичайно талановитого художника, захопленого імпресіоністичною пасією – Яна Ціонглінського.

Вже від 20 серпня Ви зможете милуватись кримськими краєвидами! В Салоні Палацу Лозинського буде представлено близько 30 пленерних етюдів митця, створених у 1900 та 1902 роках під час його подорожей Кримом. Художник, захоплений сонетами Адама Міцкевича, назвав цей цикл робіт «Кримськими сонетами». Ян Ціонглінський обожнював Крим та подорожі, часто гостював у приятеля в Ялті, бував у Гурзуфі та Бахчисараї.

У процесі подорожей виникали сотні робіт, про які він писав у своїх спогадах: «…багаті, з точки зору колоритного матеріалу», «я купався у фарбах», «я шукав відтінків». Художник з академічною освітою, наділений природою надзвичайним почуттям кольору, направляв свою творчість на пошук гри кольорів, цікавився питаннями кольору і світла, сприйняття їх уночі. Малював швидко сміливими і впевненими мазками, передаючи глядачеві, з одного боку, меланхолійний настрій, а з іншого боку, вибухову кольорову гаму.

І як казав сам художник: «Ніколи не поспішайте завершувати, а намагайтеся якомога більше побачити, якомога більше почати. Яка краса – все життя починати!»

Запрошуємо!