Персональна виставки Анатолія Степаненка «Єретик постмодерну»

10/02/2023 - 16/04/2023
Палац Потоцьких
Персональна виставки Анатолія Степаненка «Єретик постмодерну»

Персональна виставки Анатолія Степаненка «Єретик постмодерну»

10 лютого 2023 року о 15:00 год. в експозиційних залах другого поверху Палацу Потоцьких відбудеться відкриття персональної виставки Анатолія Степаненка «Єретик постмодерну».

Анатолій Степаненко (1948 р.н., Ірпінь) – знаковий український художник доби незалежності. Ази мистецької грамоти опанував у Київському художньо-промисловому технікумі (нині ‒ Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука). 1973 року переїхав до Львова, де закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині ‒ Львівська національна академія мистецтв). Саме у Львові, в середовищі місцевих інтелектуалів, відбулось його творче становлення. Він став одним із перших митців, які практикували різновиди акціонізму в мистецтві 1970-х років. На початку 1980-х А. Степаненко навчався на режисерських курсах у Москві. Митець є автором перших постмодерних українських кінофільмів кінця 1980-х років, у яких чи не вперше проявилася стилістика сюжетної деконструкції. Упродовж 1993‒1998 працював у Швейцарії.

На виставці «Єретик постмодерну» представлена унікальна частина творчого доробку Анатолія Степаненка середини 1970-х ‒ початку 2020-х років, яку вдалося вберегти і вивезти на початку весни 2022 року з Міста-героя України Ірпеня. Ці твори виразно репрезентують в українській візуальній культурі форми та смисли постструктуралізму й підсумовують великий творчий цикл митця, що колись розпочався у Львові.