Феномен сміху та сміхова культура протягом багатьох епох фундаментально досліджувалися мислителями: від Арістотеля, Платона до засновників модерністської філософії ‒ А. Шопенгавера, Ф. Ніцше, З. Фройда, А. Бергсона та аж до М. Бахтіна й представників некласичної філософії ХХ та ХХІ століть. Але під збільшувальну оптику щодо функціонування сміху в образотворчому мистецтві цей дивовижний феномен не потрапляв.
Спромоглася парадоксально запобігти цій «змові мовчання» та спробувати заповнити культурологічну лакуну Ольга Петрова, художниця, доктор філософських наук.
Отож, запрошуємо на презентацію її книги «Сміх, автор, твір: З української візуальності 1960‒2000-х», що відбудеться 4 травня о 16:00 год. у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких.
Під час презентації дослідниця розповість про нюансоване життя сміху у візуальній творчості українських художників 1960‒1980-х (доба тоталітаризму), коли сміхова культура перебувала в андеграунді. Проаналізує тему свободи художника та розвитку сміхової культури в 1990‒2000-х у системі постмодерністської парадигми. А також продемонструє змістове розмаїття сміху в мистецтві ‒ від безжурного до іронічного, трагедійного, глузливого, «чорного гумору» тощо.
Вхід вільний.