Презентація "Нова методика розвіски широкоформатних творів. Реставрація картини "Платіж" Ж. Ла Тура"

21/10/2023
Палац Потоцьких
Презентація "Нова методика розвіски широкоформатних творів. Реставрація картини "Платіж" Ж. Ла Тура"
Що ви знаєте про професію реставратора? Чи відомо вам, що цей фах об’єднує знання з історії, археології, культурології, історії мистецтва, фізики, хімії, технології тощо, а ще навички детектива, філософа і містика? Чи усвідомлюєте ви усю складність етичного вибору та професійної відповідальності реставратора, коли до його рук потрапляє предмет культурного надбання людства? Права на помилку немає, адже автор уже не зможе повторити своє творіння. Чи помічаєте ви копітку роботу реставратора, оглядаючи твори на виставках? Чи замислюєтеся, чому пам’ятки виглядають так презентабельно?
 
Про це та багато іншого запрошуємо вас дізнатися на цикл лекцій-презентацій «Особливості реставрації» в рамках святкування 200-ліття Галереї. Художники-реставратори науково-дослідного відділу реставрації познайомлять вас з усіма викликами цієї складної і надзвичайно потрібної професії. Ви
дізнаєтеся про усі види реставраційної діяльності на прикладі кращих творів зі збірки Галереї.
 
Восьма лекція циклу буде присвячена особливостям монтування широкоформатних полотен та реставрації картини Жоржа де Латура «Платіж». Ви дізнаєтеся про нетрадиційну методику монтування робіт на прикладі творів XVII ст. «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами». Почуєте про основні етапи реставрації однієї з найцінніших робіт зі збірки Галереї ‒ «Платежу» лотаринзького майстра. Художник-реставратор вищої категорії науково-дослідного відділу реставрації Лілія Волкова розповість та продемонструє за допомогою документальних фільмів ці унікальні реставраційні процеси.
 
Коли: 21 жовтня 2023 року, з 14:00 до 15:00 год.
Де: Дзеркальна зала Палацу Потоцьких.
Для кого: дітей старшого шкільного віку (15–18 років) і дорослих.
Вартість лекції-презентації за ціною вхідного квитка:
- для студентів: 80 грн.
- для дорослих: 100 грн.
- для пенсіонерів: 50 грн.
Контактний телефон: 068 966 23 48