Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської

27/02/2019 - 07/04/2019
Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3
Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської

Свірзький замок у творчості його останньої власниці Ірени з графів Ламезан-Салінс графині Коморовської постає на цій виставці у зовсім іншому світлі. Для неї замок – насамперед дім, якому була віддана, але через історичні та життєві перипетії змушена покинути. Це відчутно у кожному мотиві, що вловив пензель та пильне око митця-поета. Її роботи «промовляють» від жіночого серця.

Збереженість сімейного архіву Ламезан-Салінс/Коморовських/Пінінських можна вважати щасливим випадком, який дає нам ключ до розуміння не лише самого замку, а й епохи загалом. У поєднанні з архівними світлинами, акварелі та олійний живопис Ірени Коморовської перетворюються на артефакти особливого значення та ваги, що дають цілісність «загальної картини», яка так невпинно вислизає, перетворюючись на історико-архітектурну пам’ятку минувшини.

Штрихами до історичного портрету замку є також роботи тітки по матері Марії Родаковської та професора образотворчого мистецтва Станіслава Батовського-Качора, які часто гостювали у Свіржі й заохочували молоду графиню до творчості, давали їй уроки.

В якій би країні не перебувала Ірена Коморовська, її серце завжди було спрагле та сприйнятливе до краси. Так постали цілі акварельні серії з мандрів та життя у Єгипті, Шотландії, південній Франції, Корнуелі, які теж можна побачити на виставці.

Приглядаючись до творів графині Ірени Ламезан-Салінс Коморовської відчувається ефект «занурення» у витворену, а, вірніше, відображену нею реальність, що є переконливим аргументом до визнання її таланту.

Ідея виставки
Пйотр Пінінський

Концепція виставки
Тараса Возняка

Куратори виставки
Пйотр Пінінський
Іван Дудич

Організаційна координація виставки
Наталія Крокіс

Виставка: 27 лютого-7 квітня 2019 року
Вернісаж: 27 лютого о 18:00

Музей європейського мистецтва XIX-XXI ст.
Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3

Більше інформації про подію за посиланням https://www.facebook.com/events/292667401399364/