В мережі. Магдалена Лесьняк

07/09/2018 - 30/09/2018
Палац Лозинський, вул. В. Стефаника, 3
В мережі. Магдалена Лесьняк

"Покажи мені свій будинок і я скажу, хто ти" – це прислів'я може бути ключем до розуміння, як творчості художниці, так і оригінальної особистості Магдалени Лесьняк. Теми всіх її картин завжди ретельно підібрані, це елементи матерії її повсякденного життя. Зображує в них особисті та функціональні об'єкти, що заповнюють її життєвий простір: упаковка косметики, кухонної техніки, деталі побутових предметів, меблі і дизайн інтер'єру, створює натюрморти порцій їжі. Намальовані реалістично і в той же час мінімалістично та синтетично, без зайвої деталізації, що позбавляє їх індивудуальних особливостей, на рамках різних форм (коло, квадрат, трикутник).

Форми створюють специфічні "головоломки", складені художницею. Їх конфігурація, іноді тривала, а частіше носить тимчасовий характер задля конкретної експозиції, відображає її поточний емоційний стан, часто виникає з життєвих обставин або бажання передати конкретний, універсальний зміст.

В останньому циклі своїх творів художниця черпала натхнення прямо з віртуального світу: на полотні з'явилися комп’ютерні скріншоти екрану, графічні елементи веб-сайтів та пов’язані з ними графічні знаки, фрагменти діалогів із соціальних мереж, обличчя та фігури відомих та невідомих їй людей, „відвідувачів" її приватного світу через екран комп'ютера. Художниця, безсумнівно, захоплена явищем об'єкта, яким є комп'ютер: об'єкт сам по собі матеріальний та конкретний, але відкриває вхід у безмежний нематеріальний простір інтернету, наповнений
величезним багатством знань, змісту та образів, що дає можливість спілкуватись різними способами та спостерігати за людьми та явищами.

"Покажи мені свою історію підключення до Інтернету і я скажу тобі, хто ти.." – це правда, яка міститься в модернізованому варіанті старого прислів'я, яку вже давно виявили маркетингові компанії, а також ті, що профілюють для них користувачів інтернету – потенційних одержувачів конкретних рекламних оголошень.

Магдалена Лесьняк використовує ці методи навпаки: вона розповідає свої власні істини та виявляє свої емоції, використовуючи шматочки своїх веб-подій, діалогів, переглянутих фото – вибраних навмисно чи інтуїтивно. Як і на попередніх етапах творчості, вона поєднує окремі композиції разом з пов'язаними з ними значеннями та асоціаціями в одне ціле, як формальне, так і змістовне що є еманацією сукупності її актуальних особистих підсвідомих почуттів та свідомих намірів.

Черпаючи з засобів сучасної масової інформації та віртуального світу, Магдалена Лесьняк робить глибокий уклін перед традиціями: ретельним живописним та рисунковим ремеслом а також перед Марселем Дюшаном, який вперше – акт прийняття рішення – зробив творчим актом.

Організатори:
Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького
Konsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у Львові
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Мистецьке об'єднання Dzyga

Куратор: Станіслава Захарко-Лаговска
Співкуратори: Іван Дудич, Наталя Крокіс

Дата: 7 вересня – 30 вересня 2018

Адреса: Палац Лозинських, Відділ "Музей європейського мистецтва 19-21 ст."

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/580878632326844/