Виставка Олексія Аполлонова «Карпати плюс»

01/10/2023 - 31/12/2023
Палац Лозинського
Виставка Олексія Аполлонова «Карпати плюс»
Наразі один із двох найтриваліших проєктів Галереї!
 
5 лютого 2022 року відбулося відкриття персональної виставки Олексія Аполлонова «Карпати плюс». Однак через карантинні обмеження й початок повномасштабної війни виставку довелося закрити. Очікування завершилось! Ми раді повідомити, що з 1 жовтня 2023 року «Карпати плюс» відкриті для огляду у виставкових залах Палацу Лозинського, за адресою вул. В. Стефаника, 3. Виставка триватиме до 31 грудня 2023 року.
 
«Картини Олексія Аполлонова пізнаються одразу. За одним-єдиним доторком пензля, за першою-ліпшою рискою. За будь-якою деталлю. Та все ж мало хто із сучасних українських митців уже в доволі зрілому віці так радикально змінив свою образну систему, лишаючись при тім вірним своєму внутрішньому творчому вектору.
 
Понад десятиріччя тому О. Аполлонов уславився як автор нестандартно-медитативних ландшафтів, сцен «dolce vita», транскрибованих у ключі новочасного експресіонізму. Здавалося, тим можна було би вдовольнитися, та автор вирішив інакше. Результат його пошуків перед вами: за пів декади майже десяток серій, нині переформатованих і об’єднаних новим титлом «Карпати», та кілька виразних малярських «післямов» попереднього року-півтора: «Басейн», «Парк Юрського періоду», «На річці Сновидінь», «Лебедине озеро». Наскрізною темою «Карпат» є тема єдності універсуму, для якого (як і для справжнього митця, у нього заглибленого) не існує предметів незручних, непотрібних, неоковирних. Автор наче кидає цьому універсуму «тихий виклик», створюючи свій персональний і дуже нетрадиційний мікрокосм» (Олег Сидор Гіберлінда, кандидат мистецтвознавства). Олексій Аполлонов (1962 р.н.) – український художник, чиї творчі методи зводяться до мінімуму, працює з кольором і лаконічною композицією. У своєму ставленні до мистецтва підкреслює важливість подиву, зацікавленості митця світом навколо нього. Працює в техніці живопису і графіки. Навчався у художній студії майстра українського модерну Віктора Зарецького. У 1986 р. закінчив Українську академію мистецтв (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) за спеціальністю монументальний живопис. Із 2012 р. один із членів-фундаторів творчої групи «Синій жовтень». Від 1997 р. веде активну виставкову діяльність у Києві, а також є учасником групових виставок в Україні, Литві, Польщі, Франції, Грузії, Швейцарії, Греції, Болгарії. Його твори зберігаються в колекціях Національного музею «Київська картинна галерея», Запорізького обласного художнього музею, Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка, Українському Католицькому Університеті. Живе і працює в Києві.