Тиждень бенефісу Петра Гуменюка у Львівській національній галереї мистецтв триває!
Вже 9 вересня відкриваємо його виставку «Іконопис» у Храмі Івана Хрестителя за адресою: вул. Ужгородська, 1.
Вернісаж розпочнеться о 17:00. Тому щиро запрошуємо!
Однією з хрестоматійних постатей львівського мистецького середовища є Петро Гуменюк. Цьому унікальному художнику вдалось створити власну міфологічну концепцію, засновану на єдності сакрального і профанного, піднесеного і низького, вічного і проминального, гротеску і благоговіння перед сущим. Включення християнської семантосфери в повсякденне і звичне життя особливо характерне для його робіт.
Фундаментальним у творчості Петра завжди був іконопис. Як він до нього прийшов? Тут варто згадати особу Віри Іларіонівни Свєнціцької. Саме вона зіграла важливу роль у житті Петра Гуменюка, стала одним із його ангелів-охоронців. Саме вона – «монумент довоєнному українському Львову», дослідниця, котра займалась насамперед українським релігійним мистецтвом, а найперше іконописом, взяла Петра на роботу в Національний музей спочатку лаборантом в реставраційні майстерні, а потім реставратором ікон, і стала його вчителем.
Це відбулось досить пізно – після служби в армії та навчання у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва, у 1984 році. Окрім цього Петро потрапляє в інші персоніфіковані середовища, що матимуть на нього вплив – він вчиться в андеґраундних художників 1960-х – Івана Остафійчука, Володимира Лободи, Данила Довбушинського, захоплюється «бойчукістською» школою. Іконописна традиція східного християнства надалі стане одним із джерел, що сформують творчий метод художника, але ще пізніше на трактування іконопису накладуть свій відбиток «Паризька школа» та німецький експресіонізм.
Виставка відбувається у партнерстві з галереєю сучасного сакрального мистецтва Iconart.
Зустрінемося на виставці!