Виставка «Тканини та каліграфія мусульманського сходу»

09/09/2021 - 10/10/2021
Музей-заповідник "Золочівський замок"
Виставка «Тканини та каліграфія мусульманського сходу»

У четвер, 9 вересня 2021 року о 15:00 год. у виставковій залі Великого палацу Золочівського замку відбудеться відкриття виставки «Тканини та каліграфія мусульманського сходу».

Виставка репрезентує унікальні твори з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького та раритети Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, що знайомлять із мистецтвом каліграфії і тонкощами тканих виробів мусульманського сходу.

На виставці відкриємо для себе красу внутрішнього ритму каліграфічного напису, його унікальне використання в мистецтві, поєднання з геометричними і природними візерунками. У наш час комп’ютер невпинно витісняє з вжитку рукопис, проте в ісламському світі і донині зберігається особливе пошанування каліграфічного письма, яким володіють лише віртуози-знавці численних стилів арабського письма, твори яких є справжніми шедеврами декоративного мистецтва. Історію та мистецьку харизму арабської каліграфії розкриють знаний каліграф Тарік Сархан та імам Мурат Сумейман.

Декоративні тканини і килими, створені найрізноманітнішими традиційними техніками і стилями, створюють неповторну атмосферу мистецькому проекту. Особливе місце на виставці займають молитовні килимки – намазлики, що мають традиційну композицію із зображенням архітектурної ніші з аркою. Вони репрезентують традиційну мусульманську символіку, закодовану орнаментику, поєднану з інскрипціями куфічним письмом, композиційну лаконічність і складний візерунковий ритм – уявлення про красу світу.

Запрошуємо опинитися в аурі мистецтва мусульманського сходу.