Виставка "Василь Польовий: повернення наративу"

03/11/2022 - 31/12/2022
Музей модернізму
Виставка "Василь Польовий: повернення наративу"

4 листопада 2022 року о 16:00 год. в експозиційних залах другого поверху Музею модернізму відбудеться вернісаж виставки «Василь Польовий: повернення наративу».

Василь Польовий – художник-модерніст, живописець, графік, монументаліст, творча практика якого формувалась та почасти регламентувала новаторські пошуки в мистецтві Львова 1972–1989 років.

1960-ті роки ознаменувались поступовим укладанням двох паралельних художніх систем, які, втім, часто перетинались: офіційне номенклатурне мистецтво й неофіційне мистецтво нонконформізму та андеґраунду зі своїм наративом, що виявилися в екзистенційній та певною мірою політичній опозиційності до офіціозу. В Україні, де цензура була жорсткіша, виникали художні практики з більшим відсотком конформізму.

Проте завдяки присутності художників, чия творчість ставала «полігоном» для сміливих формальних і технологічних експериментів, був сформований багатогранний модерний дискурс мистецтва 1960–1980-х років, що мав свої яскраві регіональні та національні ознаки.

Василь Польовий своєю окремішньою позицією послідовно долав ідеологічні перешкоди, постійно експериментуючи з формою, кольором і національною тематикою.

На виставці вперше після реставрації представлені різножанрові роботи Василя Польового із фондів ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького. Тимчасова експозиція на базі дослідницької платформи Музею модернізму на прикладі творчості художника демонструє наратив «львівського модернізму» в межах загальної конфігурації живописної системи модернізму того часу.

Виставка триватиме до 31 грудня 2022 року.