Виставка Владислава Шерешевського "Holiday"

24/06/2021 - 21/07/2021
Палац Лозинського
Виставка Владислава Шерешевського "Holiday"

З 24 червня по 21 липня цього року у виставкових залах Палацу Лозинського експонуватиметься виставка Владислава Шерешевського “Holiday”. Ми з радістю запрошуємо Вас на цю подію.

Чи легко сміятись крізь сльози?
Наскільки важко дивитись на світ крізь призму посмішки, коли за час нашого швидкоплинного життя навколо руйнуються тоталітарні країни, вирують спустошливі війни і світ «накриває» хвиля небаченої за масштабами пандемії?
Так, це нелегке завдання, але із ним на всі 100 справляється неповторний Майстер сатирично-іронічного жанру в візуальному просторі нашої щедрої на гумористичні таланти країни – Вдадислав Шерешевський.

Сміх сміхом, але твори Владислава насправді вражають своєю майстерністю і неймовірно глибоким психологізмом. Його насамперед цікавить людський образ, він ніби зазирає в душу своїм персонажам, згодом ніби виліплюючи їхні обличчя розмашистими мазками, створюючи живописно-об’ємне зображення на площині. Пригадуючи монолог Снаута з фільму Андрія Тарковського «Соляріс», «людині потрібна людина», ми все одно розуміємо, що постійно будемо повертатися до цієї одвічної істини, незважаючи на будь-які новомодні тренди.

Спокусливість, але не груба, не відверта й показова, віртуозно підкреслена розмитими фарбами, що приховують те, що необхідно приховати, й роблять натяк на тому, що ледь, ледь проявлено — у цьому криється сама сутність художника і його непересічного таланту. Чого тільки варті влучні, іронічні назви, які вмить перенаправляють хід наших думок у непередбачуване русло авторських хизувань.
Його творчість є свідченням того, що наше життя — це лише гра, і грати в неї, на глибоке переконання Владислава Шерешевского, завжди потрібно Радісно, незважаючи ні на що!

 

Світлана Стоян
доктор філософських наук,
доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка