Яцек Мальчевський. VIA EST VITA

24/01/2020 - 20/02/2020
Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3
Яцек Мальчевський. VIA EST VITA

З моменту появи у мистецькому світі й до наших днів творчість Яцека Мальчевського викликає значне зацікавлення. Кожна виставка картин художника стає запрошенням замислитися над незмінно важливими, хвилюючими темами екзистенції. Під пензлем митця символічні та містичні образи стають засобом передачі духовних переживань, настроїв багатьох людей і в першу чергу самого автора.

Творчий доробок Мальчевського становить кілька тисяч творів різноманітної тематики. На початках він малював переважно реалістичні композиції. З часом, під впливом модерністських тенденцій, перейшов до алегорії та символізму, використовуючи натхнення з казок, літератури (переважно романтичної поезії), створив власний оригінальний стиль живопису.

У Львівській національній галереї мистецтв зберігається значна колекція робіт Мальчевського, яка охоплює усі періоди творчості художника. Вона складається з 68 картин та ескізів, 18 малюнків та акварелей, більшість з яких будуть представлені на виставці. Серед них багато портретів визначних діячів того часу, друзів, сестри і дружини, автопортрети та графічні роботи, які рідко демонструють.

VIA EST VITA, VITA EST ARS / Дорога – це життя, життя – це мистецтво

Виставка: 24 січня – 20 лютого 2020
Вернісаж: 24 січня о 17:00

Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/2342083399417187/