Ян Матейко: живопис, графіка

24/06/2018 - 15/09/2018
Палац Лозинських, вул. В. Стефаника, 3
Ян Матейко: живопис, графіка

До 180-річчя з дня народження Яна Алойзи Матейка (24 червня 1838 – 1 листопада 1893) у Палаці Лозинських відкривається міні-виставка картин.

У Львівській національній галереї мистецтв зберігаються одні з кращих творів цього видатного польського художника.

Представлені на експозиції роботи Яна Матейка надають змогу вперше за дуже тривалий період ознайомитись і з результатами творчих доробків митця й з вдумливими розробками прикінцевих композицій. Глядачі можуть спілкуватись з естетичними та високомайстерними творами живопису і графіки художника й через них увійти у діалог з часом, з рештою, як і з самим автором.

Куратори виставки: Наталя Крокіс, Ірина Гусір

Докладніше про виставку тут https://www.facebook.com/events/1736924166385084/

 

"Найбільший майстер історичного живопису усіх часів у мистецтві всього світу, – геній з роду гігантів Відродження, звідки походять Мікеланджело, Веласкес, Рубенс, – гросмейстер малюнку, кольору, композиції, – неймовірної незалежності та оригінальності, великий епік відродження минулих подій з незнаною силою інтелектуальних здібностей, індивідуалізації історичних діячів, мистецтва, правди і життя, – велетень в історії мистецтва, – це Матейко в мистецтві світу" – Тадеуш Рутовський.

Matejko w Galeryi Narodowej m. Lwowa (Z 25 rycinami) / Zestawił dr. Tadeusz Rutowski. – Lwow 1912. – Nakładem Wydawnictwa “Sztuka”