Авторська тематична екскурсія «Жінка з портрету, хто ти?»

25/05/2021

Авторська тематична екскурсія «Жінка з портрету, хто ти?»

 

Портрет ‒ один із найдавніших жанрів живопису. І один із найскладніших. Адже саме працюючи над портретом, художник може довести свою професійність та вміння передати на полотні не тільки (і не стільки) риси обличчя, але й внутрішній світ портретованого. Улюбленою моделлю та музою художників всіх часів була Жінка. Невловима, чарівна, непередбачувана.

У ХІХ ст. європейськими художниками, як-от Франц Вінтерхальтер та Йозеф Штілер, створюються цілі Галереї красунь. Своєрідна Галерея красунь є і у ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького. «Жінка з портрету, хто ти?» ‒ хочеться запитати, вдивляючись у такі різні, але незмінно прекрасні обличчя, адже кожен жіночий портрет ‒ це доля, загадка, прихована на полотні, застигла в часі таємниця.

Тому цими вихідними запрошуємо Вас на авторську тематичну екскурсію «Жінка з портрету, хто ти?», впродовж якої дізнаємося, як пов'язані між собою польська поетка ХІХ ст. Ядвіга Лущевська та давньогрецька пророчиця Деотима, що спільного між графинею Софією Замойською та бельгійською королевою Матільдою, як звали наречену «єврейського Рембрандта» та багато іншого. Адже як казав Генріх Гейне: «Саме жінки творять історію, хоча історія запам'ятовує лише імена чоловіків».

Кількість місць є обмеженою. Максимальна кількість осіб – 20 чол./1 екскурсія, тому просимо попередньо реєструватися за номером телефону +38 098 959 40 97.

Вартість 150 грн. – дорослі,
50 грн. – студенти.
Екскурсія 200 грн. дорослі, 90 грн. студенти (з групи).

Лектор-екскурсовод Жанна Спірідонова.