У травні 2019 минуло 15 років з дня відкриття Музею східного мистецтва у Китайському палаці Золочівського замку – ювілей невеликий, проте добра нагода проаналізувати пройдений шлях, подивитися свіжим поглядом на експозицію, розставити нові акценти та підкреслити те, що залишалось непоміченим. Тривалий час вважалося, що яскравий колір в музеї – це табу, ніби він перетягує на себе увагу глядача та заважає зосередитись на експонатах. Однак досвід використання насичених та глибоких кольорів у музеях засвідчив зовсім протилежне! Колір підсилює естетику, спонукає речі виглядати по-новому та створює відповідний настрій для сприйняття вже відомих експонатів.
Керуючись новітніми принципами оформлення музейної експозиції у Китайському палаці здійснили поточний ремонт у залах мистецтва Китаю та Японії. Спеціально для робіт японського графіка Кунісади Утагави, які повернулись до музею після реставрації, встановили фальш стіну з гіпсокартону для захисту від підвищеної вологості та змонтували додаткове освітлення на стелі, яке не тільки виразно підкреслило самі графічні роботи, але й сусідні з ними експонати.
У залі мистецтва країн басейну Індійського океану оновили колір стін пастельно-жовтими та оранжевим фарбами, які є традиційними для цього регіону. А у залі мистецтва Ісламу, окрім зміни колористики стін та перегородок, встановили додаткове освітлення на стелі.
Зверніть увагу, що оновленню залів передувала тривала і кропітка робота: розшили і зашпаклювали численні тріщини на стелях та стінах, що не тільки псували вигляд, а й несли загрозу будівлі; обробили протигрибковими засобами проблемні місця, уражені вологістю і встановили вентиляційні люки. Також виконали санітарне фарбування вікон і дверей, замінили обрамлення тамбурів у залах мистецтва країн басейну Індійського океану, мистецтва Китаю та Японії
Ми змінюємось, щоб стати кращими для Вас!
З любов’ю,
ваша #LvivArtGallery