У гості до Теодозії Бриж. Зустріч друзів і шанувальників

30/01/2019

18 лютого у Фани (так називали Теодозію Бриж близькі та друзі) – день народження. Цього дня завжди збиралися в її майстерні друзі, родина й часто сперечалися про мистецтво, поезію, створювали експромтом вірші, народжували ідеї нових творів.

Традиція триває і по нині. Щороку 18 лютого в майстерню приходять друзі і шанувальники, нанизуються спомини за горнятком запашного чаю чи кави, яким за плинною розмовою гостинно частує всіх Леся Безніско.

Запрошуємо у понеділок, 18 лютого 2019 р. з 12:00 по 17:00 на вул. Мартовича, 5 у музей-майстерню Теодозії Бриж.

Про майстерню, яка нині так і називається Меморіальний музей-майстерня Теодозії Бриж, ходили легенди. Тривалий час вважали, що хто з митців приїжджав до Львова, а в цій майстерні не був, Львова так і не бачив. Іван Драч святкував тут своє одруження, Богдан Ступка разом із друзями – 50-річчя, а ще не раз і не двічі бували тут Іван Миколайчук і Микола Вінграновський, Алла Горська та Дмитро Павличко, Віталій Розстальний і Сергій Данченко, Лесь Танюк і Ліна Костенко та багато інших, без кого українська культура ХХ століття не відбулася б.

У майстерні зберігаються роботи Теодозії Бриж. "Настільки одухотворені її роботи, що можна молитися до кожного її твору",- це слова Федора Стригуна, кума, друга Фани. Він знову, як і багато років поспіль, прийде в цю майстерню, щоб згадати цю чарівну жінку, підняти келих в день її народження...

Ми сходились не раз в твою майстерню – щоби
Посидіти між див, де маски і подоби
Гетьманів, королів, мислителів, акторів –
Щоб вільний дух борні нам душі перекроїв.