Відкриття виставки ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК в Одесі

24/04/2018

19 квітня 2018 в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкрили виставку "ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК Мистецтво Михайла Дзиндри: народжене в Америці – уславлене в Україні". Це перший музей, який приймає пересувну виставку модерної скульптури, на черзі Дніпро, Харків та Київ.

"До цього мистецтва можна ставитись по-різному, воно може подобатись або ні, але те, що воно незвичайне, що воно будить фантазію, що в ньому нестандартний погляд це однозначно. Але мені в цій історії найбільше подобається художник. Уявіть, людина, яка зробила своє ім’я в Штатах, у якого сім'я, будинок, достаток, у 71 рік повертається в Україну і 13 років за свої гроші будує музей. Дарує країні понад 800 своїх прекрасних робіт. Я вважаю, що це мужність, прекрасний приклад творчої людини, справжньої людини", захоплено говорив Ігор Пороник на відкритті виставки в Одесі.

"Ми часто забуваємо, наскільки давніми і багатими є американо-українські культурні відносини, мистецькі обміни та традиції, пов'язані з ними. Для нас велика честь підтримати мистецтво Михайла Дзиндри, відкривати його. Захоплює те, що він повернувся в зрілому віці в Україну після проголошення її незалежності і привіз всі свої роботи сюди.
Для мене це чудовий приклад, як може відбуватися мистецький обмін між США і Україною, як можуть бути налагоджені ділові відносини між нашими країнами. Сподіваюся, ви отримаєте насолоду від споглядання і розповісте друзям, рідним і колегам про те, яка чудова виставка сьогодні відкрилася у цьому музеї", вітав присутніх Курос Гаффарі, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні

Тарас Возняк, Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, наголосив на важливості культурної співпраці між двома музеями, між двома містами, Львовом і Одесою. "Така співпраця має активізуватися, бо дуже часто ми живемо в одній країні і один одного не бачимо. Теоретично ніби так, але практично ці стосунки не настільки інтенсивні. І в цьому контексті ця співпраця є надзвичайно важливою".

Переглянути відео з церемонії відкриття виставки можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=VbGCUKOuA9Q