Як мариться, то треба хреститись. Хелловінський фейк про Підгірці

05/11/2018

"Гулянки" в Підгорецькому замку в суботу 3 листопада не було. Шкода, що деякі медіа нашвидкоруч поширили непідтверджену інформацію. Що ж насправді було? Була попередня домовленість і складена угода з однією київською івент-компанією стосовно їхнього візиту у суботу в Підгорецький замок і проведення там тематичної вечірки від 17.00 до 22.00. Це мала бути одна з локацій у хелловінському турі клієнтів компанії. Одразу зазначу, що за угодою на території замку в цей час було заборонено вживати алкоголь, використовувати відкритий вогонь, а також користуватись хлопавками та над'яскравим світлом.

Отже, ми мобілізували наших працівників для того, щоб захід провести безпечно і злагоджено. Близько 6-ї вечора почався монтаж обладнання та декорацій для імпрези. Проте автобус із із гостями прибув орієнтовно 21:40. На той момент до кінця обумовленого угодою терміну залишалось близько 20 хв., отже імпрези як такої, на жаль, не сталося. Відвідувачі не заходили до замку.

Натомість того вечора відбулась інша медіа-магія. Дивовижним чином оминувши вхід на територію, перед брамою замку з'явилась знімальна група журналістів НТА (так вони буцімто представлялись потім поліції) з потужним ліхтарем та камерою. На прохання завідувачки відділу пані Світлани Мостової залишити територію вони лише висували звинувачення у перешкоджанні їхній роботі – хоча на нашу думку було навпаки. За деякий час за викликом завідувачки до замку прибула поліція, яка впрошувала знімальну групу піти з місця, де в них не було дозволу знаходитись. Був ще підозрілий пан біля хвіртки, який випитував як можна пройти на Хелловін і скільки платити.

Зрештою після 22.00 замок було опечатано.

P.S. Ми не завжди можемо розголошувати деталі угод з партнерами, зважаючи на конфіденційність, та хочеться вказати на наступне. Окремі події так званої оренди в наших філіях, в тому числі замках, відбуваються регулярно – і це не секрет, багато з них мистецько-культурного спрямування. На жаль, часто-густо преса, ігноруючи наукові та мистецькі події, "творить славу" розважальним заходам, які усе ж роблять роботу галереї та відвідини музеїв в рази комфортнішими.