Казимир Сіхульський "Гуцульська Богоматір"

08/02/2018 - 13/05/2018
Музей І.Пінзеля, Львів, площа Митна,2
Казимир Сіхульський "Гуцульська Богоматір"

Продовжуючи традицію виставки однієї картини, запрошуємо на вернісаж виставки Казимира Сіхульського "Гуцульська богоматір"  у Музеї Івана-Георга Пінзеля на пл. Митній, 2

Казимир Сіхульський — один із найвідоміших художників-львів’ян польського походження, чия творчість припадає на першу половину ХХ століття й у переважній своїй більшості відображає природу, життя та звичаї жителів гуцульською краю. Захоплений художник відкривав для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, передаючи його вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства.

Пропонований увазі відвідувачів знаменитий триптих «Гуцульська Богородиця» (1914) розкриває найвищий рівень професійної майстерності художника. Автор часто використовує форму триптиху для представлення сцен сакрального характеру, які не призначалися для розміщення у вівтарі. У серединній частині триптиху Богородиця з дитиною на руках зодягнені в барвистий гуцульський стрій. У бокових частинах дівчата-гуцулки з хрестом і глечиком. Цей триптих має ще іншу назву "Поклоніння пастухів". 

У своїй творчості художник тяжіє до виявів найщиріших почуттів, надихає живописними роздумами про дійсність, про красу людську й красу природи. У фокусі його уваги постійно була людина з її щоденними турботами, мріями, радістю, печаллю. Буденне часом набувало символічного та навіть релігійного змісту. 

Упродовж 1910--1930-х років майже на всіх значних світових мистецьких виставках у Німеччині, Австрії, Італії, Нідерландах, Бельгії, Фінляндії, США експонувалися гуцульські полотна-поеми Казимира Сіхульського.

Організатори: 
Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького