Музей Теодозії Бриж

Музей Теодозії Бриж
Інформація
Робочий час: 

Вівторок - середа:

10:00 - 16:00 (каса до 15:30)

Четвер - неділя: 

10:00 - 17:00 (каса до 16:30)

Понеділок: вихідний

Квитки: 

Вартість квитків:

- для дорослих: 30 грн

- для дітей і пенсіонерів: 20 грн

- для студентів: 20 грн

 

Вартість екскурсій:

- для дорослих: 60 грн

- для дітей і пенсіонерів: 30 грн

- для студентів: 50 грн

Адреса: 
79005 м. Львів, вул. Л. Мартовича, 5
Телефон: 

+38 032 261-31-14

Музей Теодозії Бриж створено у приміщенні, де працювала художниця у 1956-1999 рр.

Теодозія Бриж – відомий львівський скульптор, творчість якої яскравою сторінкою увійшла в історію української культури, де посідає чільне місце. Неординарність  і багатогранність її таланту розкрились як у станковій скульптурі, так і монументальній. Вона – автор пам’ятників Данилу Галицькому (м.Володимир-Волинський), Тарасу Шевченку (с.Бережниця), Ярославу Мудрому (м.Богуслав), Юрію Дрогобичу (м.Дрогобич), скульптур у парку в с.Колодяжному (Музей Л.Українки) і т.д.

В музеї представлені твори художниці, створені за багато років праці, серед них –  постаті Анни Ярославни, князя Лева, персонажі за твором В. Стефаника "Дорога". декоративно-паркові композиції, роботи на біблійної-євангельські теми (Ісая, Єремія), а також  серія творів до “Лісової пісні” Л.Українки. Тут розміщено понад сотню творів, серед яких ряд барельєфів на тему "Коні і люди", як називала цю серію сама Теодозія, котра дуже приязно ставилася до тварин, а до коней особливо.

Ще за життя скульпторки встановлено 26 пам"ятників, меморіальних дошок, нагробків, пам"ятників на могилах визначних людей.