Музей-заповідник Маркіяна Шашкевича

Музей-заповідник Маркіяна  Шашкевича
Інформація
Робочий час: 

Вівторок - п'ятниця: 10:30 - 17:00 (каса до 16:30)

Субота та неділя: 10:00 - 17:00 (каса до 16:30)

Понеділок: вихідний

Квитки: 

Дорослий: 24 грн

Екскурсія для дорослих: 30 грн

Дитячий: 9 грн

Екскурсія для дітей: 15 грн

Студентський: 24 грн

Екскурсія для студентів: 30 грн

Адреса: 
Львівська обл., Золочівський р-н, с. Підлісся
Телефон: 

+38 03 265 5-87-27 

Експозицію музею-заповідника Маркіяна Шашкевича створено працівниками Львівської галереї мистецтв, для чого використано меморіальні речі та автографи рукописів Маркіяна Шашкевича, видання його творів, тогочасні книги, часописи, предмети побуту. Справа відновлення садиби Маркіяна шашкевича була складною, у зв'язку із відсутністю докладного опису. Основою для її відтворення були: кадастрова карта села Розвят 1845 року з інструментальною зйомкою території садибидіда М.Шашкевича; археоологічні розкопкитериторії, типові проекти будівель початку XIX століття, що зберігаються в Центральному історичному архів у Львові. Авторами був також проаналізований і використаний для проекту "Опис хати М. Шашкевича", поданий В.Тарнавським в газеті "Шашкевичівські вісті" Ч.3-4 1931 року.

У двох кімнатах виставлено експонати, що розповідають про життя і творчість М.Шашкевича, вшанування його пам’яті, а в двох інших відтворено західно-український побут 1 пол. ХІХ ст., показано умови, в яких проходило дитинство М.Шашкевича.

В центрі експозиції – альманах “Русалка Дністровая” (1837 р.), перша книга українською мовою в Галичині. Поряд розміщено збережені до нашого часу власні речі М.Шашкевича – шкатулка та камертон. Велику цінність становлять автографи поезій М.Шашкевича, документи, примірники рідкісних видань кінця ХVІІІ-1пол.ХІХ ст.