Палац Потоцьких

Палац Потоцьких
Інформація
Робочий час: 

Вівторок - п'ятниця:
11:00 - 17:00 (каса до 16:30)

Субота та неділя: 
10:00 - 18:00 (каса до 17:30)

Понеділок: вихідний

Квитки: 

Вартість квитків:

- для дорослих: 70 грн

- для дітей і пенсіонерів: 15 грн

- для студентів: 30 грн

 

Вартість екскурсій:

- для дорослих: 200 грн

- для дітей і пенсіонерів: 60 грн

- для студентів: 90 грн

- іноземною мовою: 300 грн

Адреса: 
79000 м. Львів, вул. М. Коперника, 15
Телефон: 

+38 032 261-41-45

Відділ “ЄВРОПЕЙСЬКЕ МИСТЕЦТВО ХІV-ХVІІІ ст.” розташований у палаці Потоцьких – одній з найцікавіших пам’яток архітектури Львова ХІХ ст. Найбільш французьким за своєю архітектурою його називають дослідники. Будівля його нагадує архітектуру палацу середини ХУІІ ст. у Мезон-Лаффіт поблизу Парижа (архітектор Ф.Мансар). Композиція палацу центральновісьова. Він двоповерховий з масандровим додатковим поверхом в центральній частині,  триповерхові ризаліти завершуються “французькими дахами”. Головний вхід оформляє портик іонічного ордену, з протилежної сторони – напівкругла тераса. Центральну вісь підкреслює парадна брама з металевими воротами.       

На будівництво палацу граф Альфред ІІ Потоцький, відомий політик, намісник Галичини у 1875-1883 рр., отримує концесію у 1888 році. Автор проекту – французький архітектор Луї Альфонс Рене Альфред Довернь. У червні 1889 року в плани Доверня вносяться зміни, запропоновані Юліаном Цибульським, який походив з Ланцюта (основної резиденції графів Потоцьких). Згідно з інформацією, поданою самим Ю.Цибульським, палац побудували у 1889 році. Пластичний оздоблення палацу проводилося пізніше. Автором скульптурного декору вважають Петра Герасимовича, можливо, до нього долучився й професор Львівської політехніки Леонард Марконі.        

Плани, рисунки, описи залів і палацових кімнат, виконані у 1932 р. інженером В.Маньковським, як і описи 1939 р., свідчать, що будинок мав 102 приміщення. Згідно цих документів у партері (1-му поверсі) розташовувався хол, салон Червоний (Головний), “Білий зал” (Бальний салон) з галереєю для музикантів на висоту півповерха, з окремим входом  з бічної сходової клітки, їдальня (Блакитний або Бенкетний салон), Камінний салон, кабінет графа-ордината, кімнати “Голуба”, “Рожева”, “Червона” та спальня. В описі 1939 р. згадувалась ще бібліотека. Другий поверх з 36 кімнатами використовувався для служби.

У 2002 році Голова міста Львова Васись Куйбіда передав палац Потоцьких Львівській галереї мистецтв для створення експозицій музею. Відділ галереї “Європейське мистецтво ХІУ-ХУІІІ ст.” відкрито 14.02.2007 року     

В експозиці  першого поверху показані палацові інтер’єри, другого - мистецтво Італії, Франції, Австрії Голландії та ін. Представлено першорядні твори, серед яких  - “Ловля коралів і перлів” Якопо Цуккі, “Портрет молодої патриціанки” Софонісби Ангішоли, “Три святі”  невідомого художника 15 ст., “Відвідини Марії Єлизаветою” Яна ван Скореля,  “У лихваря” Жоржа де ла Тура, ескізи монументальних розписів Пауля Трогера, Йозефа Вінтерхальтера, Антона Франца Маульберча та ін. Вперше окремим залом виділене українське мистецтво, подане в контексті європейського мистецтва того часу.