
Інформація
Вівторок - середа:
10:00 - 16:00 (каса до 15:30)
Четвер - неділя:
10:00 - 17:00 (каса до 16:30)
Понеділок: вихідний
Вартість квитків:
- для дорослих: 30 грн
- для дітей і пенсіонерів: 20 грн
- для студентів: 30 грн
Вартість екскурсій:
- для дорослих: 60 грн
- для дітей і пенсіонерів: 30 грн
- для студентів: 50 грн
Скульптор Михайло Дзиндра (1921-2006 рр.) більшу частину свого життя прожив в США. У квітні 1990 року заснував музей в невеличкому містечку Гадсон, що на Флориді. Архітектор Іван Заєць підготував проект нового музею. На цей час Михайло Дзиндра створив більше 1000 скульптур. Всі вони знаходилися на приватній території, а також у великому приміщенні його майстерні.
Михайло Дзиндра завжди мріяв повернутися в Україну з США, а також зібрати всіх мистців-українців, розпорошених по світу і збудувати великий музей сучасного мистецтвав Києві або у Львові. Та на його задум ніхто не відгукнувся. В 1991 році Україна стає незалежною, і М.Дзиндра відмовляється від свого проекту щодо музею на Флориді. Спочатку він приїжджає до Києва. де виставляє в Національному музеї фотографії скульптур, таку ж виставку у 1992 році привозить в Національний музей у Львові.
В 2001 році розпочалося будівництво музею. Власним коштом, впродовж 2,5 років музей було збудовано за проектом скульптора.
Музей має площу 1450 кв.м., побудований на 36 металевих колонах, без переділів і перегородок, справляє враження відкритого приміщення. Центральна частина музею має 8 метрів висоти, північна частина дає рівномірне освітлення, завдяки 40 вікнам. При зміні освітлення скульптури загадково змінюють свою форму.
Михайло Дзиндра звертається до Б.Г. Возницького і офіційно передає у власність Львівської галереї мистецтв твори та музей. Офіційно музей був відкритий 9 жовтня 2005 року.
Творча спадщина М.Дзиндри, яка експонується в музеї, знайомить з неповторним світом його абстрактної пластики. Модерною скульптурою митець зацікавився на початку 1950-х років. Його приваблювала трансформація реальних об’єктів, віднайдення нової якості вільної форми, пошук нових властивостей абстрактної форми, пластичного ладу композиції, властивості просторових рішень. Його дивовижні мандрівки фантазії, пластичні асоціації бачимо в кожному творі, серед яких – “Фантазії багатьох”, “Хористи”, “Жінка з довгим волоссям”, “Диктатор”, “Мандрівка в просторі, “Танок” та ін.
Михайло Дзиндра помер 8 вересня 2006 року.