Музей "Каплиця Боїмів"

Музей "Каплиця Боїмів"
Інформація
Робочий час: 

З 01 листопада 2017 р. по 01 квітня 2017 року екскурсії проводяться на вимогу туристичних організацій та груп

Попередній запис за тел. (032) 261-46-47

Квитки: 

Дорослий: 30 грн

Екскурсія для дорослих: 60 грн

Дитячий: 9 грн

Екскурсія для дітей: 15 грн

Студентський: 30 грн

Екскурсія для студентів: 30 грн

Адреса: 
Львів, площа Катедральна, 1

У самому центрі середньовічного Львова поруч з кафедральним собором стоїть каплиця Боїмів - один з шедеврів львівського ренесансу.

Її побудував багатий львівський купець Георгій Боїм, що приїхав до Львова з Угорщини на запрошення короля Стефана Баторія. Деякі дослідники вважають архітектором споруди Андрія Бемера. Скульптурний декор виконаний у 1612-1615 рр. (серед авторів – Гануш Шольц, Ян Пфістер). Їхня праця характерезується надміром деталей, декоративністю, складністю композицій. У XVII - на початку XVIII ст. тут було поховано 14 членів сім'ї, а після смерті внуків ключі знаходилися в катедрі, і каплиця виконувала сакральні функції до ІІ світової війни. Після війни в ній був склад. У 1969 році каплиця стала першою філією Львівської картинної галереї.  

В каплиці Боїмів гармонійно поєднались місцеві традиції дерев’яного будівництва з технікою та декором кам’яної ренесансної будівлі. В зовнішньому вигляді каплиці виділяється фасад, вкритий різьбою по каменю на сюжети страстей Христових.

Східну стіну каплиці прикрашають два фрескові портрети Георгія Боїма та його дружини Ядвіги, північну – фрескові зображення Богоматері та Христа, а над ними – один з найкращих львівських рельєфів ХУІІ ст. “Юрій Змієборець”.

Змістовим і композиційним центром інтер’єру каплиці є східна – вівтарна стіна. В іконографічну програму вівтаря поряд зі сценами з циклу “страстей” включено сюжети “Агнець старого завіту”, “Омовення ніг”, “Вознесіння”, “Страшний суд”.