Олександр Ройтбурд. Хроніки чумного року

29/07/2020 - 20/09/2020
Музей модернізму, вул. Коперника, 15
Олександр Ройтбурд. Хроніки чумного року

З 29 липня по 20 вересня цього року у відновлених виставкових залах Львівської галереї мистецтв — де зовсім скоро розпочне свою роботу Музей модернізму (вул. Коперника, 15) експонуватиметься виставка Олександра Ройтбурда “Хроніки чумного року”. Ми з радістю запрошуємо Вас на цю подію!

Олександр Ройтбурд — відомий український живописець, куратор та культуртрегер, зараз очолює Одеський художній музей. В історію українського сучасного мистецтва О. Ройтбурд увійшов ще наприкінці 1980-х як лідер одеського середовища “нової хвилі”. За його ініціативою відбулися десятки мистецьких симпозіумів, конференцій та пленерів сучасного мистецтва в Одесі. Ройтбурд — перший директор Центру сучасного мистецтва Сороса в Одесі.

У діапазоні його творчості: станкове малярство, просторові інсталяції та акціонізм. Стилістику та образну мову більшості його творів відносять до явища пост-модерної культури. У своїх задумах Олександр Ройтбурд часто маніпулює сюжетами класичного мистецтва, цитує шедеври заради їхньої відкритості в інші часові виміри. Торкаючись тематики цінностей різних релігій, моральних систем, Ройтбурд вибудовує свою іронічну лінію фундаментальної мудрості, позбавлену вікових стереотипів та обрядовості.

Мобільна виставка “Хроніки чумного року”, що приїде до Львова з Луцька — інтелектуальна рефлексія художника на геополітичні та соціо-культурні обставини в Україні. Ройтбурд особливо цікавий для справжніх інтелектуалів, бо трансформував у своїй творчості рефлексію на різні покоління українських демагогів, псевдопатріотів та циніків. Художник має активну громадську позицію щодо “маргіналізації культури”. На тлі судових процесів із рейдерством одеського музею впродовж останнього року ця його виставка — справжня естетична віддушина для поціновувачів сучасного мистецтва.

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/787158665357941/