Персональна виставка Євгена Равського «Від міфу до міфу»

12/05/2021 - 17/06/2021
Палац Лозинського
Персональна виставка Євгена Равського «Від міфу до міфу»

Із 12 травня до 17 червня цього року у виставкових залах Палацу Лозинського експонуватиметься виставка Євгена Равського «Від міфу до міфу». Ми з радістю запрошуємо Вас на цю подію!

Особливістю цієї виставки є те, що вона представляє живописні та графічні роботи тридцятирічного часового діапазону (це період від 90-х років і до сьогодні), які об’єднує спільна тема міфу: античного, біблійного і сучасного. Персонажі на полотнах – це люди сьогодення, перетворені на непідвладні часу архетипи. У своїх останніх роботах Равський пише теперішню Україну як грецький епос – твори, об’єднані циклом «Іліада», будуть представлені поруч із серією «Люди і крила» із першої персональної виставки художника у Львові та монументальними живописними і графічними роботами неосецесійного періоду (його можна умовно окреслити 1988–1998 роками), героями котрих виступають Заратустра, Даліла, Самсон, Яків та Леда.

Євген Равський – львівський художник, перший куратор культурного центру «Лялька», представник так званої течії «нових старих майстрів», який наслідує західну класичну школу та використовує у роботі академічні традиційні техніки фігуративного живопису (винайдені та популярні у часи Відродження). Але, зберігаючи консервативний підхід у техніці, говорить про актуальне і розмірковує над символами сучасної культури. Як великий шанувальник творчості італійського живописця XVI століття Караваджо, Равський велику увагу приділяє світлотіні й створює образи персонажів безпосередньо зі своїх знайомих та друзів.

Євген Равський говорить про обрану тему наступне:«Історія мене завжди вабила, але я не стільки працював із історією, скільки з міфами і легендами. Я ніколи не брався за історію напряму... В мені завжди жили міфи і легенди, я на цих прикладах виховувався. «Іліада» з’явилася як підсумок пошуку сучасного героя і сучасної героїки, героїчних вчинків, подвигів, перемог. Бо це першопочаток світової літератури.»

Роботи художника зберігаються у Львівській національній галереї мистецтв Б. Г. Возницького, Музеї Сучасного Образотворчого Мистецтва, у приватних колекціях України, США, Норвегії, Німеччини, Польщі, Росії, Естонії та Нідерландів.