Споріднені душі

08/05/2018 - 06/07/2018
Музей барокової скульптури Іоана Георгія Пінзеля, пл. Митна, 2
Споріднені душі

«Споріднені душі» – міжнародний культурно-мистецький проект Національного музею Тараса Шевченка за участі іспанського скульптора й художника Карлоса Гарсія Лаоса.

У проекті репрезентуються графічні твори Т. Г. Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка та копії офортів Франсіско де Гойї з серії «Капрічос» і «Лихоліття війни», оригінали яких зберігаються в колекції музею Франсиско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія). Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок – Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво. Саме назви скульптур дали назву триптихам, які об’єднані глибокими морально-етичними категоріями, які висвітлені по-різному у творчості трьох митців.

Поєднання в одному просторі творів геніальних художників минулого, сучасного митця та дитячих творів допоможе краще зрозуміти та почути один одного, замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.

Проект побував у Шевченківському національному заповіднику в Каневі та у Музеї історії м. Кам̕янське (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області, а тепер львів’яни та гості міста зможуть побачити його у Музеї барокової скульптури Іоана Георгія Пінзеля Львівської національної галереї мистецтв.

Гостей, які прийдуть на вернісаж, очікуватиме подарунок від організаторів: о 15:00 іспанський скульптор Карлос Гарсія Лаос та старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка Анастасія Євглевська прочитають лекцію "Концептуальне мистецтво". На прикладах його власних робіт, а також творів Тараса Шевченка та Франсіско де Гойї буде показано різні способи транформації рефлексій митців у зображення та скульптуру, специфіку застосування простих геометричних форм та кольорів для вираження філософських ідей