Виставка Олексія Белюсенка «моя ітака»

01/10/2023 - 29/10/2023
Палац Лозинського
Виставка Олексія Белюсенка «моя ітака»
Наразі один із двох найтриваліших проєктів Галереї!
 
5 лютого 2022 року відбулося відкриття персональної виставки Олексія Белюсенка «моя ітака». Однак через карантинні обмеження й початок повномасштабної війни виставку довелося закрити. Очікування завершилось!
Ми раді повідомити, що з 1 жовтня 2023 року «моя ітака» відкрита для огляду у виставкових залах Палацу Лозинського, за адресою вул. В. Стефаника, 3. Виставка триватиме до 29 жовтня 2023 року.
В авторському проєкті «моя ітака» Олексій Белюсенко розмірковує про пошук власної стежки в історії, геополітику, українську ідентичність та рефлексує над поняттями «людської долі» та «любові до рідної землі». Візуальна частина виставки складається з живописних робіт останнього десятиліття (вибрані твори із серій «Сосни», «Дорога до Судака», «Крим. Спогади», «Київ вночі», «Чужий дощ», «Щоденник екстреміста»), а також робіт у техніці колажу та ассамбляжу періоду 1990-х – 2000-х рр. (серії «кишеньковий ленд-арт» (1992–1995), «уривки (1999–2004), і триптиху «відНОСна система категоризації кольору» (2001), що експонується вперше за 20 років.
 
Якщо збираєшся вирушити до Ітаки,
То побажай, щоб довга була дорога,
Повна пригод і на досвід багата.
(Константінос Кавафіс)
 
Київський художник Олексій Белюсенко (1960 р.н.) працює із медіумами живопису і графіки, скульптурою малих форм, колажем та ассамбляжем. Народився в Казахстані, куди його предки по батьківській лінії, селяни з Харківської губернії, подалися в пошуках землі та кращої долі. В Україну разом із батьками повернувся в п'ятирічному віці. Оселилися на Київщині, звідки була родом його мати. Там отримав середню освіту. Незважаючи на багатогранність фахової кар'єри – 25 років роботи художником-реставратором і понад 30 років професійних занять дизайном інтер'єру – головною справою життя О. Белюсенко вважає живопис. В усіх згаданих професіях є автодидактом. Член Всеукраїнської творчої спілки «БЖ-Арт» із 2012 р. Того ж року став ініціатором та одним із фундаторів об'єднання «Синій жовтень». Є не лише учасником виставок групи, а й куратором спільних проєктів. Останні десять років займається дослідженнями й просвітницькою діяльністю. Із 1989 р. веде активну виставкову діяльність (реалізував понад 60 групових та 15 персональних виставок в Україні та за її межами). Твори художника зберігаються в колекціях Національного музею Революції Гідності, Хмельницького обласного художнього музею, приватних зібраннях і галереях 30 країн світу.